Електронний торг по реалізації лісу-кругляка-досить таки прибуткова спрямованість, яку потрібно розвивати. Кожен квартал лісозаготівельні господарства, що належать державі через певні інтернет-ресурси як «Українська універсальна біржа» (далі УУБ) відкривають лоти до продажу лісу, видобутого при санітарній вирубці лісу, розпилювання на частини круглих колод і стовбурів. Здійснення загальнодоступних торгів по реалізації лісу, який не піддається обробці, за допомогою аукціонів ProZorro.Sale привертає учасників і передбачає призначення за відкриті лоти ринкової ціни www.uub.com.ua/prozorro/sale/derevina/.

Аспекти в продажу лісу-кругляка в офіційно дозволеної системі Прозорро.Продажі 

Досить довго вся робота в області лісозаготівельної сфери України регулювалася неактуальними, що залишилися ще з часів СРСР правилами і нормами. Існуючі зміни прийшли завдяки запуску доступних для населення електронних аукціонів з реалізації лісу-кругляка за допомогою майданчики Прозорро.Продажі. Відтепер немає необхідності виїжджати на аукціони, які можуть бути проведені в будь-якому місті України. Брати участь в електронному торзі є відтепер будинку або перебуваючи на службі, у відпустці або відрядженні. Основна умова – мати при собі будь-який пристрій з ОС і добре сполучення з інтернетом.

З 2016 року в системі торгів Прозорро.Продажі відмінно продаються, і крім того надаються для оренди всілякі комунальні та державні активи. Успішна робота продемонструвала те, що ці аукціони дуже зручні для тих хто в них бере участь, вони є вільними від хабарництва і вельми ефективними. Лише за 3 роки тут було виконано практично 243 тис. відкритих торгів, заробіток на яких перевищив 21 млрд. грн.

Аукціони в електронному форматі зі збуту лісу-кругляка на сайті УУБ

Пройшовши реєстрацію на майданчику УУБ – ресурсі з дозволами, ДП «ProZorro.Sale», у якій є 4 ступеня акредитації Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства – всі хто бере участь в торгах відразу мають доступ до опублікованих торгів по збуту лісу. Практичний досвід показав, майже завжди лісгоспи на продаж в відкриті лоти включають сировину лісу твердих порід або необроблені лісу хвойних і листяних сортів. 

В рамках одного лота можуть публікуватися до 400 кубічних метрів лісу, при цьому цінник одного м3 дорівнює від 630 грн. по деревині листяного сорти до 820 грн. за деревину, з хвойного сорти. Ціна лотів на торгах по реалізації лісу-кругляка в Прозорро.Продажі часто дорівнює цифрам від 150 до 500 тис. грн. – ці гроші поповнюють державну казну, і направляються на роботи з насадження нових дерев.

Реалізація круглого лісу в системі Прозорро

You May Also Like