У 2020 році деревообробні підприємства нарешті отримали можливість легко купувати технічну сировину для ВТП у виробника https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/tehsirovina-dlya-vtp-z-sosni-kupiti-na-onlajn-majdanchiku-tb-ue/, не вдаючись до корупційних схем та домовленостей із «своїми» людьми. Часи, коли факт продажу заготовленої деревини фіксувався лише шляхом виконання прямих контрактів, безповоротно відійшли в минуле.

Що таке технічна сировина для ВТП?

На перший погляд, частка виробництва деревини в загальному ВВП країни надзвичайно мала. Однак лісозаготівельні організації щорічно сплачують до державного бюджету понад 3 млрд. грн. у вигляді різноманітних податків і зборів. І це стосується лише лісу, зокрема технічної сировини для ВТП, тієї, яка була продана легально. У той же час значна частина ринку (до 20%) все ще перебуває в тіні. Продаж усієї деревини відкритим способом, за чіткою та доступною для учасників процедурою, дозволяє уникнути незліченних завдань, з якими раніше стикалися потенційні замовники технічної сировини для ВТП із сосни, дуба, бука, берези та інших порід дерев.

Поряд із найбільш відомими категоріями необробленої деревини, сировина, підготовлена ​​для внутрішніх технічних потреб, має величезну потребу в певних сферах виробництва. Відповідно до ДСТУ, технічна сировина повинна відповідати ряду конкретних параметрів:

  • розмір (діаметр, довжина)
  • фізичні (наявність гнилі);
  • механічні (сучки, кривизна)
  • екологічний (залежно від стану навколишнього середовища у місці закупівлі)
  • санітарні (рівень радіаційного або хімічного забруднення).

Звертаючись до лісогосподарських підприємств напрямку, у клієнтів було багато труднощів: необхідні товари можна було продати за завищеною ціною, а для придбання знижки вимагали «грошової подяки». Ще одне суперечливе питання: навіть уклавши відповідну угоду, деревообробна компанія не мала жодних гарантій своєчасного постачання технічної сировини для ВТП із сосни, ялини або дуба належної якості.

Участь в аукціоні Prozorro.Sales захищає учасників від нечесних чиновників. А гроші, які раніше витрачалися на хабарі, тепер регулярно поповнюють бюджет нашої країни. Так, менш ніж за рік було проведено 1270 публічних аукціонів на спеціальних онлайн-платформах, таких як ueex.com.ua.

Для того, щоб взяти участь в аукціоні технічної сировини для ВТП та інших порід деревини, пройдіть просту процедуру реєстрації на веб-сайті ueex.com.ua. Отримувати повідомлення про нові аукціони можливо як електронною поштою, так і зручним ботом-Telegram.

Техсіровіна для ВТП з сосни – придбайте на інтернет-сайті ТБ УЕБ

You May Also Like