1 липня 2021 року можливість придбати землю сільськогосподарського призначення належить лише громадянам України. А право власності може бути набуте державою, територіальними громадами та юридичними особами. Ось тільки вони не мають права її продати. Отримати землю у власність можуть і банки. Щоправда, якщо земля була запорукою. Банкам необхідно її продати не пізніше ніж через два роки після отримання землі у свою власність.

Іноземці та підприємства під керівництвом іноземців з 1 липня не мають права купувати українські землі сільськогосподарського призначення. Ця норма може бути оскаржена результатами референдуму, який буде проведено серед українців незабаром і саме народ вирішуватиме надавати іноземцям право володіння на землю чи ні.

Існує перелік осіб, які не можуть одержати українську землю сільськогосподарського призначення у свою власність. Українська земля не дістанеться підприємствам, що належать громадянам країни-агресора або країни-окупанта. Крім того, заборона на придбання землі лежить на людях, що належать до організацій з терористичним ухилом, а також громадянам і підприємствам, проти яких Україною введено санкції.

Землі України недоступні для придбання для підприємств, у яких складно визначається кінцевий власник, або вони зареєстровані в зонах офшору або підозрюються у відмиванні коштів.

Забороняється придбання підприємствам, серед керівництва якими є іноземці, недоступна земля, розташована ближче за 50 кілометрів від сухопутного кордону держави.

Зміни щодо фермерів та майбутніх покупців

Для наступних 2 років характерним буде те, що концентрація землі в одних руках буде обмежена. Громадянин країни одноосібно може мати не більше 100 гектарів. Ось тільки ці обмеження не діють на землю, яку було придбано до 1 липня 2021 року. З 2024 року площа землі в одноосібному володінні не зможе перевищити 10 000 га. Це стосується й володінь підприємств. Крім того, площа землі, яка перебуває у володінні підприємства, не може перевищити загальну площу наділів, що знаходяться у володінні їх членів та акціонерів.

За порушення цих умов земельні надлишки підприємство має продати або передати протягом року з моменту вступу до права власності. Інакше їх буде конфісковано судом, після чого земля буде реалізована на загальнодоступних торгах. Частиною коштів, отриманих від продажу, покривають витрати, витрачені продаж землі, а залишок повертають колишньому власнику.

Ще однією важливою зміною для українців, які володіють землями сільськогосподарського призначення, є зміни у доступі до земельних ділянок. З моменту ухвалення законопроекту власники та користувачі мають надати право сервітуту, що забезпечує прохід чи проїзд агротехніки, що належить іншим землевласникам. Це означає, що власники землі «посеред» чужої землі повинні мати до неї вільний доступ.

Українцям, які займаються господарством на землі, що належить державі чи комунальним організаціям, або які оформили на неї право довічного володіння, що передається у спадок, мають право викупити земельні ділянки на дуже добрих умовах. Також право викупити землю мають фермери, які оформили право володіння землею на постійній основі. У разі придбання землі на виплат, право на володіння набирає чинності після першого внеску.

Орендарем належатиме виключне право на купівлю або оренду землі, яка знаходиться в їхньому користуванні.

Терміном до 2024 року українцям забороняється продавати землю сільськогосподарського призначення, щоправда, мають право її обмінювати.

Продаж землі в Карпатах

Карпати – це колорит, гірськолижні дивовижні курорти, замки та дерев’яні будинки, мінеральні джерела, а також гірські луки та родючі земельні ділянки. Напевно, тому багато хто вважає за кращій варіант – залишити мегаполіси і переїхати жити в приватний будинок, ближче до первозданної природи. Жити на Закарпатті можна з комфортом та цілком гідно. Іноді люди приїжджають сюди як туристи, але потім наважуються купити земельну ділянку та займатися будівництвом власного будинку.

Перед вибором ділянки варто подивитися, які земельні ділянки можна придбати у Карпатах чи інших регіонах України. Всі лоти виставляються через спеціальну та прозору систему, котру запроваджує держава. Назва цієї системи говорить сама за себе – «Прозорро.Продажі». Вона гарантує повністю відкрити та прозорі аукціони, котрі поступово зможуть вивести ринок з тіні.

З системою Прозорро.Продажі працює багато майданчиків, на котрих ви можете подивитися лоти земельних ділянок, котрі можна орендувати чи купити в Україні. Нарешті здійснилися побажання українського народу, щодо можливості на свій розсуд розпоряджатися своєю землею.

Як придбати землю у Карпатах

You May Also Like